Kininių simondsijų sėklų aliejus veido odai

Kininių simondsijų sėklų aliejus (angl. Simmondsia Chinensis Seed Oil) arba jojoba aliejus yra spaudžiamas iš daugiamečių simondsijų krūmų, augančių pietų Arizonoje ir Kalifornijoje bei Meksikos šiaurės vakaruose, sėklų. Jis pasižymi stipriomis odą atkuriančiomis savybėmis, yra veiksmingas minkštiklis, kurio sudėtyje yra gausu įvairių riebalų rūgčių, ir puikus antioksidantų šaltinis.

Kininių simondsijų sėklų aliejus savo tekstūra yra panašus į natūraliai odos gaminamą sebumą, todėl jis gali efektyviai išlaikyti odos drėgmę, neužkimšdamas porų, ir yra puikus pasirinkimas sausai odai, kuriai reikia intensyvesnio drėkinimo. Kadangi simondsijų sėklų aliejus yra lengvesnis ir ne toks riebus, kaip didžioji dauguma veido odos priežiūros priemonėse naudojamų kitų aliejų bei geba sumažinti ankstyvuosius senėjimo požymius ir pagerinti odos būklę, jis yra dažnai naudojamas veido odos priežiūrai skirtuose produktuose, kaip jų sudedamoji dalis.

Kininių simondsijų aliejaus privalumai veido odai

Kininių simondsijų aliejus pasižymi stipriomis drėkinamosiomis ir priešuždegiminėmis savybėmis, todėl gali būti naudingas sprendžiant įvairias veido odos problemas, pradedant odos sausumu ir baigiant aknės ar infekcijų gydymu.

Užtikrina gilų ir ilgalaikį veido odos drėkinimą

Simondsijų aliejus lengvai įsigeria ir giliai įsiskverbia į veido odą, ją nuramindamas, suminkštindamas ir efektyviai sudrėkindamas, todėl oda įgauna skaistumo ir pagerėja jos būklė. Šis natūralus aliejus gali padėti išsaugoti išorinį odos keratino sluoksnį ir išlaikyti odos elastingumą, kadangi drėkina odą, neužkimšdamas porų. Dėl visų šių naudingų savybių kininių simondsijų sėklų aliejus taip pat dažnai naudojamas odos drėkinimui skirtų priemonių sudėtyje.

Kadangi simondsijų aliejus yra panašus į mūsų odos natūraliai gaminamus riebalus, jis veiksmingai kontroliuoja perteklinę riebalų gamybą ir suteikia odai optimalų drėkinimą. Todėl šis aliejus yra saugus ir naudingas visų tipų veido odai. Be to, simondsijų aliejus neišgaruoja, skirtingai nei vandens pagrindu pagaminti veido odos drėkikliai, todėl suformuoja ilgalaikį drėgmės sluoksnį, padedantį ilgiau išsaugoti odos drėgmę.

Kovaja su odos senėjimu

Kininių simondsijų sėklų aliejus gali padėti sulėtinti veido odos senėjimo procesus ir sumažinti raukšles, kadangi yra veiksmingas drėkiklis, sudarytas iš ilgųjų monosočiųjų esterių. Jis ilgam laikui padidina odos elastingumą ir padeda sumažinti paviršines veido odos linijas. Prie odos senėjimo požymių atitolinimo ir efektyvesnio odos infekcijų bei greitesnio žaizdų gydymo prisideda ne tik drėkinamosios, tačiau ir priešuždegiminės simondsijų aliejaus savybės.

Su amžiumi odos sausumas taip pat tampa dažna problema, todėl stiprių drėkinamųjų savybių dėka simondsijų aliejus gali atlikti ir prevencinę funkciją apsaugant nuo ankstyvo odos senėjimo. Be to, jis pagerina kolageno gamybą, todėl oda tampa vientisesnė ir pagerėja jos struktūra.

Savo kasdienę veido odos priežiūrą galima papildyti veido odą stangrinančiu peptidų kremu su aminorūgštimis, vitaminais E ir B5, kininių simondsijų sėklų aliejumi, alavijo ir azijinės centelės ekstraktais, kakavos sėklų sviestu, Omega 3 ir 9 riebalų rūgštimis bei kitomis odai reikalingomis natūraliomis medžiagomis. Jis padeda išsaugoti odos ilgaamžiškumą, sustiprinti odos lipidinį barjerą, kaupti drėgmę ir suminkštinti odą, atkurti viršutinį odos sluoksnį, paskatinti kolageno gamybą ir padidinti odos stangrumą bei sumažinti neigiamą laisvųjų radikalų poveikį, kartu pagerinant bendrą veido odos būklę.

Prisotina odą maistingomis medžiagomis

Kininių simondsijų sėklų aliejuje yra daug maistingųjų medžiagų, tarp kurių yra vitaminai B ir E, o taip pat mineralai, pvz., varis ir cinkas, bei antioksidantai. Visos šios simondsijų aliejuje esančios maistingosios medžiagos padeda tinkamai pamaitinti ir apsaugoti odą.

Padeda gydyti aknę

Simondsijų aliejus pasižymi priešuždegiminėmis savybėmis. Be to, jo sudėtyje yra vaško esterių, galinčių padėti gyti odos žaizdas ir aknę. O kadangi simondsijų aliejus taip pat yra ir nekomedogeninis bei labai švelnus ir neriebus, iš karto įsiskverbiantis į odą ir lengvai susigeriantis, naudojant jį neužkemšamos odos poros, pagerėja odos būklė ir oda pasidaro skaistesnė. Dėl visų šių savybių kininių simondsijų aliejus tampa puikia natūralia alternatyva tiems, kurių oda yra jautri, linkusi į aknę bei alergijas.

Neaknegeniškas

Dėl kininių simondsijų sėklų aliejaus panašumo į natūralius odos riebalus, jo naudojimo atveju galima lengvai apgauti odą, skatinant ją manyti, kad oda jau pagamino pakankamai riebalų, reikalingų odos drėkinimui. Tai padeda sumažinti aknės ir kitų veido odos problemų atsiradimo ar paūmėjimo riziką. Be to, šis natūralus aliejus taip pat geba sulaikyti mikrobus, todėl išvengiama bakterijų dauginimosi ant odos.

Ramina sausą odą

Priešuždegiminės kininių simondsijų aliejaus savybės padeda sumažinti veido odos šerpetojimą ir odos išsausėjimo sukeltus paraudimus, kartu sušvelninant ir egzemos bei rožinės padarinius. Jis nuramina odą ir padidina komforto jausmą, kadangi oda būna tinkamai sudrėkinta. Dėka simondsijų aliejuje esančių vitaminų E ir B komplekso lengviau kontroliuoti pažeistas odos vietas ir paskatinti odos regeneracijos procesus.

Malšina saulės nudegimus

Simondsijų aliejaus, kuris pasižymi stipriomis drėkinamosiomis ir priešuždegiminėmis savybėmis, padeda nuraminti veido odos nudegimus saulėje ir sumažinti odos lupimosi tikimybę. Todėl, siekiant efektyviau apsaugoti savo veido odą nuo kenksmingų UV saulės spindulių ir sumažinti jau padarytą saulės žalą, kininių simondsijų sėklų aliejus gali tapti veiksmingu pasirinkimu.

Veikia antimikrobiškai

Kininių simondsijų kauliukų aliejus veiksmingai apsaugo veido odą nuo mikrobų ir užkerta kelią bakterijų dauginimuisi. Dėl šios savybės simondsijų aliejus yra naudingas natūralus ingredientas tais atvejais, kai reikia gydyti aknės sukeltas problemas ir veido odoje esančias žaizdeles. Be to, jis veikia ir kaip natūralus konservantas.

Mažina veido odos ligų simptomus

Simondsijų aliejus yra labai švelnus ir nealergizuojantis, todėl jis labai dažnai rekomenduojamas turintiems jautrią odą su jai būdingomis problemomis, tarp kurių yra ir egzema bei psoriazė. Naudojant simondsijų aliejų ant pažeistos odos, galima sumažinti odos ligų paūmėjimus.

Šis aliejus sumažina ir tazaroteno sukeliamą psoriazės dirginimą bei padidina tazarotinu vadinamo psoriazei gydyti naudojamo junginio nusėdimą veido odoje. Kadangi kininių simondsijų sėklų aliejus giliai įsiskverbia į veido odą, jis geba dar labiau sustiprinti pastarojo junginio veiksmingumą. Kininių simondsijų aliejus gali padėti gydant ir rožinės paveiktą veido odą, nes jis pasižymi stipriomis drėkinamosiomis ir priešuždegiminėmis savybėmis.

Pabaigai

Kininių simondsijų sėklų aliejus yra nuostabi alternatyva tradiciniams aliejams, nes yra nekomedogeniškas, labai lengvas, švelnus, pasižymintis gydomosiomis savybėmis, kurios padeda lengviau išspręsti įvairias odos problemas ir sumažinti odos ligų simptomus.

Šis aliejus yra labai stiprus natūralus drėkiklis, be kita ko, pasižymintis ir antioksidaciniu bei antibakteriniu poveikiu. Dėl visų šių naudingų savybių simondsijų aliejus plačiai naudojamas veido odos priežiūros priemonėse. Jis efektyviai drėkina odą, gydo aknę ir grybelines infekcijas, malšina psoriazės simptomus, padeda atitolinti veido odos senėjimo požymių atsiradimą ir net efektyviau pašalinti makiažą nuo odos. Taigi, reguliarus veido odos priežiūros priemonių, kurių sudėtyje yra kininių simondsijų sėklų aliejaus, naudojimas gali padėti pagerinti bendrą odos būklę bei išvaizdą.

Produktai su jojoba aliejumi