Sausos veido odos priežiūra

Sausa veido oda, kitaip dar vadinama kaip kserozė arba kseroderma, yra labai dažna problema. Didelė dalis žmonių su ja susiduria šaltuoju metų laiku, kai sumažėja drėgmė ir nukrenta oro temperatūra, tačiau ši odos būklė gali kankinti ir ištisus metus. Sausai odai būdingas pleiskanojimas, niežėjimas, paraudimas, ji gali būti įsitempusi ar net skausminga, šiurkšti, papilkėjusi, odoje gali atsirasti įtrūkimų, kurie kartais kraujuoja.

Veido odos sausumas gali atsirasti dėl įvairių priežasčių. Dažniausiai su šia problema susiduriama tada, kai oda netenka jos natūralią drėgmę palaikančių riebalų ir vandens. Odos sausumui įtakos gali turėti ir natūralių drėkinamųjų veiksnių trūkumas, dėl amžiaus natūraliai sumažėjusi riebalų gamyba, gyvenimas sausame klimate arba sausas patalpų oras, per ilgas buvimas saulėje, vėjas ir šaltis, dažnas ir ilgas prausimasis po karštu dušu, įvairūs dirgikliai ir alergenai, dehidratacija, šarminių prausimosi priemonių naudojimas, odos ligos, vitaminų ir mineralų trūkumas, tam tikrų vaistų vartojimas, skydliaukės arba endokrininės sistemos sutrikimai ir kiti veiksniai.

Veido odos priežiūros priemonės nėra universalios, todėl, turint sausą odą, reikėtų pasitelkti būtent šio tipo odai skirtas veiksmingas kasdienės odos priežiūros priemones, padedančias optimaliai sudrėkinti odą ir neleidžiančias jai išsausėti bei apsaugančias nuo minėtų problemų, būdingų sausai odai.

Kadangi sausos veido odos problemą galima išspręsti atitinkamai pakoregavus savo kasdienę odos priežiūrą, pateikiame jums daug naudingų patarimų, kurie padės susigrąžinti tinkamai sudrėkintą, elastingą, jaunatvišką ir skaisčią veido odą.

Veido odą prauskite drungnu vandeniu

Nors karštas vanduo gali būti labai malonus – ypač vėsiomis rudens ar žvarbiomis žiemos dienomis, tačiau veido odai jis netinka, nes pašalina iš jos būtinus riebalus, todėl oda gali išsausėti. Todėl pirmoji taisyklė, kurios turėtumėte laikytis, jeigu jūsų veido oda sausa, yra prausti veidą drungnu vandeniu. Ji galioja tiek prausiantis tik veidą, tiek maudantis po dušu ar vonioje, kur rekomenduojama išbūti ne ilgiau kaip 4–5 minutes.

Naudokite švelnų veido odos prausiklį

Turint sausą veido odą, labai svarbu naudoti tokio tipo odai skirtą prausiklį, kuris yra švelnus ir nedirgina odos. Prausiklių, kurių sudėtyje yra ingredientų, galinčių išsausinti odą, jai pakenkti ir sudirginti, tokių kaip kvapiosios medžiagos, alkoholis, sulfatai ir kt., reikėtų vengti.

Sausos odos valymui puikiai tiks veido odą raminančios prausimosi putos su kofeinu ir hialurono rūgštimi, kurių sudėtyje yra keturių ekstraktų (alavijo, azijinės centelės, agurkų ir portulakos), alantiono, natrio PCA ir kitų medžiagų. Šis veido odos prausiklis yra labai švelnus, nedirgina odos ir neužkemša porų, padeda pašalinti nešvarumus, negyvas odos ląsteles, riebalų perteklių ir makiažo likučius. Be to, jis padeda išlaikyti skaisčią odą, skatina kolageno gamybą, stabdo raukšlių formavimąsi, nuramina sudirgusią odą ir padeda veiksmingai apsaugoti nuo vandens netekimo iš giliųjų odos sluoksnių.

Be to, kartu į savo kasdienę odos priežiūrą gali būti naudinga įtraukti ir intensyviai veido odą drėkinantį bei raminantį hamamelio tonerį, kuriame taip pat yra ir papajos vaisiaus, alavijo, žaliosios arbatos, azijinės centelės bei agurkų ekstraktų, hialurono rūgšties, natrio PCA, gliukonolaktono rūgšties, provitamino B5, alantiono ir kitų ingredientų. Jis ramina sudirgusią ir paraudusią odą, skatina kolageno gamybą, drėkina giliuosius odos sluoksnius, didina odos stangrumą ir elastingumą.

Drėkinamąjį veido kremą tepkite po prausimosi

Drėkinamasis veido odos kremas yra būtinas visų tipų odai, tačiau jis ypatingai svarbus turint sausą odą. Šį kremą būtina įtraukti į veido odos priežiūrą ir naudoti iš karto po prausimosi (ne vėliau kaip per kelias minutes), t.y., kai oda dar drėgna – ką tik po dušo, vonios ar po veido prausimosi. Drėkinamieji kremai veikia sulaikydami odoje esančią drėgmę. Be to, odos priežiūros priemonių ingredientai daug geriau įsiskverbia į odą, kol ji drėgna.

Po prausimosi galite naudoti drėkinantį keramidų veido kremą su hialurono rūgštimi ir skvalanu, kuris padeda atstatyti odos drėgmės balansą, atkuria odos struktūrą ir veiksmingai sustiprina apsauginį odos barjerą. Jis taip pat efektyviai maitina odą, drėkina giliuosius odos sluoksnius, didina elastingumą, suminkština ir nuramina odą, padeda apsaugoti ją nuo žalingų aplinkos veiksnių.

Nereikėtų pamiršti ir paakių odos, nes pirmieji senėjimo požymiai pirmiausia atsiranda paakiuose. Paakių odos drėkinimui galite pasitelkti drėkinantį keramidų paakių kremą su bakučioliu ir hialurono rūgštimi, kurio sudėtyje yra vitaminų B3, B5 ir E, bisabololio, mango ir taukmedžio sviestų bei kitų veido odai naudingų medžiagų. Jis veiksmingai atstato odos drėgmės balansą, intensyviai drėkindamas paakių odą, padeda apsisaugoti nuo pirmųjų senėjimo požymių atsiradimo ir skysčių praradimo. Keramidų paakių kremas didina odos elastingumą, sumažina mimikos raukšles, sustiprina odos struktūrą ir nuramina paakių odą.

Nepamirškite šveisti odos

Pastebima, kad daugelis sausą odą turinčių žmonių vengia šveisti veido odą manydami, kad šveitimas gali ją dar labiau išsausinti. Tačiau, jei veido oda nebus reguliariai šveičiama, ant jos kaupsis nešvarumai ir negyvos odos ląstelės, todėl, laikui bėgant ji taps matinė ir ims šerpetoti. Net jei jūsų oda yra sausa, ją reikėtų šveisti, pasirinkus švelnų odos šveitiklį, kuris padės pašalinti negyvas odos ląsteles, išlygins odos tekstūros nelygumus, jos dar labiau neišsausindamas. Sausą odą šveisti patartina kartą per savaitę.

Naudokite hialurono rūgšties serumą 

Sausai odai hialurono rūgštis yra tikrų tikriausias išsigelbėjimas. Dėl skirtingų molekulinių masių ji lengvai prasiskverbia į išorinius ir gilesnius odos sluoksnius juos sudrėkindama ir padeda pritraukti drėgmę. Nors pasirinkto drėkinamojo odos kremo sudėtyje gali būti hialurono rūgšties, į savo odos priežiūrą naudinga įtraukti ir intensyviai drėkinantį 2 % hialurono rūgšties serumą su vitaminu C ir B5, kuris suteiks odai dar daugiau drėgmės.

Intensyviai drėkinančio hialurono rūgšties serumo pagalba labai greitai ir efektyviai atkursite optimalų odos drėgmės lygį ir skaistumą, puoselėsite odą ir atnaujinsite odos ląsteles, paskatinsite kolageno gamybą, sumažinsite pigmentines dėmes ir raukšles, numalšinsite odos sudirgimus, sulaikysite drėgmę viršutiniame odos sluoksnyje ir apsaugosite odą nuo laisvųjų radikalų daromos žalos. Hialurono rūgšties serumą turėtumėte naudoti prieš drėkinamąjį veido odos kremą.

Kasdien naudokite apsauginį kremą nuo saulės

Šis patarimas skirtas ne tik sausos odos priežiūrai. Kad ir koks būtų jūsų odos tipas ir būklė, apsauginį kremą nuo saulės būtina naudoti kiekvieną dieną ir ištisus metus – nepriklausomai nuo metų laiko ir oro sąlygų. Kiekvieną dieną naudokite plataus spektro apsauginį kremą nuo saulės, kurio SPF būtų ne mažesnis kaip 30.

Tinkamai pasirūpinkite sausa veido oda

Sausa oda nėra amžina problema, jei žinote, kaip tinkamai ja pasirūpinti. Jei pakoreguosite savo kasdienę odos priežiūrą, pritaikydami ją sausai odai, jos būklė neužilgo turėtų pagerėti. O tam, kad teigiami veido odos pokyčiai būtų ilgalaikiai, pasinaudokite šiais sausos odos priežiūros patarimais, kartu koreguodami ir savo gyvenimo būdą, pasirinkdami sveiką ir subalansuotą mitybą, nepamiršdami sporto ir poilsio, atsisakydami žalingų įpročių ir vengdami streso. Jei, pasinaudojus šiais patarimais, veido odos būklė nepagerės, reikėtų apsilankyti pas dermatologą, kuris diagnozuos problemas ir paskirs reikiamas priežiūros priemones.

Produktai odos drėkinimui