Veido odai kenkiantys aplinkos veiksniai

Kaip žinia, „vaisto“ nuo organizmo senėjimo nėra, todėl, bėgant laikui, raukšlės veide atsiras neišvengiamai. Tačiau mes galime ilgiau išsaugoti natūralų veido odos spindesį, jei žinosime, kaip teisingai apsaugoti odą nuo įvairių neigiamų aplinkos veiksnių, kurie gali paspartinti odos senėjimo procesus ir pabloginti odos būklę.

Nors nėra galimybės visiškai išvengti neigiamų aplinkos veiksnių daromos žalos mūsų odai, visuomet galime imtis priemonių, kurios šią žalą padėtų sumažinti.

Aplinkos veiksniai, kurie kenkia mūsų veido odai

Egzistuoja daugybė aplinkos veiksnių, kurie kasdien daro didžiulę neigiamą žalą mūsų veido odai, todėl, jei apie juos žinosite, galėsite lengviau nuo jų apsisaugoti ar bent jau sumažinti jų daromą žalą.

UV saulės spinduliai

Saulė daro bene didžiausią žalą mūsų odai iš visų žinomų aplinkos veiksnių. Ultravioletiniai saulės (UV) spinduliai pažeidžia odos kolageną ir elastiną, todėl oda išsausėja, praranda elastingumą, suglemba ir joje atsiranda daugiau raukšlių. UV saulės spinduliai gali nulemti ir veido odos spalvos pokyčius bei tamsių dėmelių atsiradimą.

Nors būnant saulėje mūsų organizmas natūraliai pasigamina vitamino D, kuris yra labai svarbus odos maitinimui, per didelis UV spindulių kiekis yra kenksmingas, nes gali sukelti ne tik minėtas odos problemas, bet ir odos vėžį.

Oro užterštumas

Užterštas oras kenkia ne tik mus supančiai aplinkai. Ji daro didelę žalą ir mūsų odai, silpnina natūralų apsauginį odos barjerą ir ardo kolageną. Dėl šių priežasčių oda ilgainiui tampa matinė ir greičiau pasirodo pirmieji senėjimo požymiai.

Tabako dūmai

Tabako dūmai ypatingai kenkia mūsų odai. Tačiau svarbiausia tai, kad tabako dūmų daromą žalą galime pajusti patys nerūkydami. Pasyvus rūkymas kenkia lygiai taip pat, išsausindamas ir sudirgindamas odą, paskatindamas ankstyvą odos senėjimą bei raukšlių atsiradimą, oda praranda natūralų skaistumą, įgauna pilkšvą atspalvį.

Oro kondicionavimas

Oro kondicionavimo ir temperatūros kontrolės priemonės, kaip antai oro kondicionieriai ar radiatoriai, kuriais naudojamės patalpų viduje, norėdami didesnio komforto ir jaukumo, taip pat gali pakenkti mūsų odai. Kai šildome patalpų orą, sumažiname drėgmę, todėl mūsų oda ima sausėti. Tačiau lygiai taip pat mūsų odai kenkia ir kondicionieriai, be kurių negalime išsiversti kankinančiai karštomis vasaros dienomis, nes jie sausina, dirgina odą ir gali sukelti jos pleiskanojimą. Be to, oro kondicionavimas gali pabloginti ir įvairias odos būkles, tokias kaip rožinė ar egzema.

Kaip sumažinti neigiamų aplinkos veiksnių žalą veido odai?

Oro tarša, nuo kurios mūsų oda kenčia kiekvieną dieną, yra neišvengiama ir didina įvairių odos problemų riziką – pradedant raukšlėmis ir baigiant senatvinėmis dėmėmis ar akne, tačiau mes galime sumažinti neigiamų aplinkos veiksnių žalą mūsų veido odai, jei žinosime, kokių priemonių reikia imtis.

Reguliariai valykite veido odą

Iš pirmo žvilgsnio šis patarimas gali pasirodyti savaime suprantamas, tačiau iš tikrųjų reguliarus veido odos prausimas ryte ir vakare yra itin svarbus kovojant su neigiamų aplinkos veiksnių daroma žala. Kadangi oro taršos lygis yra didelis tiek lauke, tiek ir patalpose, būtina pasirinkti tinkamą veido prausiklį, kuris padėtų pašalinti nešvarumus ir kartu nuramintų bei sudrėkintų odą.

Į savo kasdienę veido odos priežiūrą galite įtraukti veido odą raminančias prausimosi putas su kofeinu ir hialurono rūgštimi, alantoinu, natrio PCA bei augaliniais ekstraktais. Jos veiksmingai pašalina negyvas odos ląsteles, riebalų perteklių, nešvarumus ir makiažo likučius. Prausimosi putos stiprina apsauginę funkciją, padeda ilgiau išlaikyti odos skaistumą, išsaugoti kolageno gamybą ir užtikrinti tinkamą giliųjų odos sluoksnių drėgmės lygį, sumažina raukšles ir nuramina odos sudirgimus.

Reguliariai šveiskite veido odą

Ne ką mažiau svarbu, kad į savo veido odos priežiūrą 1-2 kartus per savaitę įtrauktumėte ir veido odos šveitiklį. Švelni odos šveitimo procedūra padės jums pašalinti negyvas odos ląsteles, nešvarumus ir sebumo perteklių.

Veido odos šveitimui galite pasitelkti detoksikuojančią mačios molinę kaukę-šveitiklį su bambuku, vitaminu E, alavijo, agurkų vaisiaus ir žaliosios arbatos ekstraktais, makadamijos riešutų, argano vaisių kauliukų ir kitais natūraliais aliejais. Jis pašalina nešvarumus, riebalų perteklių ir negyvas odos ląsteles, o taip pat atstato odos apsaugines funkcijas, sudrėkina ir suminkština odą, padidina odos elastingumą ir stangrumą bei sumažina odos raukšles.

Drėkinkite ir apsaugokite odą

Neigiami aplinkos veiksniai pažeidžia apsauginį odos barjerą, todėl oda gali išsausėti, pleiskanoti, būti sudirgusi, joje gali atsirasti bėrimų, paraudimų ir raukšlių. Tuo tarpu sveikas ir tvirtas odos barjeras priklauso nuo odos drėkinimo, todėl labai svarbu kasdien drėkinti odą, apsaugant odos apsauginį barjerą.

Savo veido odos priežiūrą galite papildyti drėkinančiu keramidų veido kremu su hialurono rūgštimi ir skvalanu, taukmedžio sviestu, pantenoliu, omega 9 riebalų rūgštimi, makadamijos riešutų aliejumi bei augaliniais ekstraktais. Jis padės sustiprinti apsauginį veido odos barjerą, atkurs odos struktūrą, padidins odos elastingumą, atkurs ir palaikys odos drėgmės balansą, pamaitins, suminkštins ir nuramins odą, sudrėkins giliausius odos sluoksnius ir apsaugos odą nuo žalingų aplinkos veiksnių daromo neigiamo poveikio.

Siekiant dar intensyvesnio veido odos drėkinimo ir veiksmingesnės apsaugos nuo laisvųjų radikalų daromos žalos, prieš drėkinamąjį veido kremą galima naudoti ir drėkinantį 2 % hialurono rūgšties serumą su vitaminais C, B5, natrio PCA, glicerinu, agurkų, obuolių ir alavijo ekstraktais. Jis padeda aprūpinti išorinius ir giliuosius odos sluoksnius drėkinimu, atnaujina odos ląsteles, paskatina kolageno gamybą ir sulaiko drėgmę epidermyje, saugo nuo laisvųjų radikalų žalos, sumažina raukšles ir pigmentines dėmes, kartu malšindamas ir veido odos sudirgimus.

Prižiūrėkite paakių odą

Puoselėjant savo veido odą ir siekiant ją veiksmingiau apsaugoti nuo neigiamų aplinkos veiksnių, nereikėtų pamiršti ir paakių. Šios veido srities oda yra ypač jautri ir plona, todėl įvairūs aplinkos veiksniai, pvz., oro tarša ar UV spinduliai, ją veikia stipriausiai. Rekomenduojama pasirinkti paakių kremą, kuris apsaugotų odą ir pašviesintų dėl minėtų neigiamų veiksnių poveikio patamsėjusius paakius.

Paakių odos priežiūrai galite naudoti šviesinantį vitamino C paakių kremą su kofeinu ir peptidais, kofermentu Q10, tokoferilo acetatu, azijinės centelės, obuolių, kivio, žaliosios arbatos ir papajos ekstraktais, kuris veiksmingai šviesina patamsėjusius paakius, mažina nuovargio požymius ir patinimus. Jis taip pat sumažina pigmentines dėmes ir raukšles, skatina kolageno gamybą, drėkina, stangrina ir ramina odą, didina paakių odos audinių tankį ir saugo nuo laisvųjų radikalų daromos žalos odai.

Naudokite plataus spektro apsauginį kremą nuo saulės

Plataus spektro apsauginis kremas nuo saulės, kurio SPF būtų ne mažesnis kaip 30, turėtų būti naudojamas ištisus metus, nepriklausomai nuo oro sąlygų, kadangi UV saulės spinduliai mūsų veido odą pasiekia net ir pro tankius debesis.

Pabaigai

Teisingi kasdieniai veido odos priežiūros įpročiai gali padėti pagerinti veido odos būklę ir veiksmingai apsaugoti odą nuo neigiamų aplinkos veiksnių, kurie priešingu atveju paspartintų odos senėjimą ir padidintų rimtų odos problemų bei ligų riziką. Laikydamiesi nesudėtingų, tačiau labai svarbių odos priežiūros žingsnių, galėsite išspręsti įvairias odos problemas, tinkamai sudrėkinti odą, sumažinti odos senėjimo požymius ir suteikti odai daugiau skaistumo bei jaunatviškumo.