Ferulo rūgštis ir jos nauda veido odai

Ferulo rūgštis yra natūralus augalinis junginys, kuris tapo populiaria odos priežiūros produktų sudedamąja dalimi, nes turi savybių, kurios yra naudingas odai. Todėl šį kartą norime išsamiau aptarti, kas yra ferulo rūgštis, kuo ji naudinga veido odai, kokį šalutinį poveikį ji gali turėti, kaip naudoti odos priežiūrai šią rūgštį ir kai kuriuos odos priežiūros produktus, kurių sudėtyje jos yra.

Kas yra ferulo rūgštis?

Ferulo rūgštis yra fenolio rūgšties junginys. Jos yra daugelio augalų, įskaitant ryžius, kviečius ir avižas, sėklose ir ji yra stiprus antioksidantas. Ferulo rūgšties taip pat yra daugelyje vaisių ir daržovių, įskaitant apelsinus, obuolius ir pomidorus.

Įrodyta, kad ferulo rūgštis yra naudinga sveikatai, įskaitant širdies ligų, diabeto ir tam tikrų rūšių vėžio rizikos mažinimą. Taip pat žinoma, kad ji apsaugo odą nuo saulės daromos žalos ir užkerta kelią senėjimo požymiams.

Ferulo rūgšties nauda veido odai

Ferulo rūgštis gali būti labai naudinga mūsų odai, ypač jei naudojama odos priežiūros produktuose. Kai kurie iš ferulo rūgšties privalumų veido odai yra šie:

 • Saugo odą nuo saulės daromos žalos: Ferulo rūgštis yra stiprus antioksidantas, padedantis apsaugoti odą nuo žalingo UV spindulių poveikio. Ji tai daro neutralizuodama UV spindulių sukeliamus laisvuosius radikalus, kurie gali pažeisti odos DNR ir sukelti ankstyvą senėjimą.
 • Mažina smulkių linijų ir raukšlių atsiradimą: Ferulo rūgštis stimuliuoja kolageno gamybą, o tai gali padėti sumažinti smulkių linijų ir raukšlių atsiradimą. Kolagenas yra baltymas, suteikiantis odai struktūrą ir elastingumą; organizmui senstant, kolageno gamyba mažėja.
 • Gerina odos tekstūrą ir tonusą: Ferulo rūgštis gali padėti pagerinti odos tekstūrą ir tonusą, skatindama ląstelių apykaitą ir mažindama jo hiperpigmentaciją.
 • Nuramina odą: Ferulo rūgštis turi priešuždegiminių savybių, kurios gali padėti nuraminti odą. Ji taip pat gali padėti sumažinti įvairius odos paraudimus ir sudirgimą.
 • Didina kitų odos priežiūros ingredientų veiksmingumą: Įrodyta, kad ferulo rūgštis padidina kitų odos priežiūros ingredientų, tokių kaip vitaminas C ir vitaminas E, veiksmingumą.
 • Mažina aknės plitimą: Ferulo rūgštis turi antimikrobinių savybių, kurios gali padėti sumažinti aknės protrūkius. Ji taip pat gali padėti reguliuoti riebalų gamybą, o tai gali padėti apsaugoti poras nuo užsikimšimo ir odą spuogų atsiradimo.
 • Odos drėkinimo gerinimas: Ferulo rūgštis gali padėti pagerinti odos drėkinimą, stimuliuodama hialurono rūgšties gamybą. Hialurono rūgštis yra natūrali medžiaga, kuri padeda išlaikyti drėgmę odoje, todėl oda išlieka stangri ir tinkamai sudrėkinta.
 • Saugo nuo aplinkos teršalų: Ferulo rūgštis gali padėti apsaugoti odą nuo aplinkos teršalų, pavyzdžiui, oro taršos ir cigarečių dūmų neigiamo poveikio. Šie teršalai gali pažeisti odą ir prisidėti prie ankstyvo senėjimo procesų.
 • Gerina bendrą odos sveikatą: Ferulo rūgštis gali padėti pagerinti bendrą odos sveikatą, nes ji prisideda prie sveikų odos ląstelių augimo ir palaiko natūralią odos apsaugą nuo pažeidimų ir senėjimo.
 • Mažina tamsius ratilus ir paburkimą paakiuose: Ferulo rūgštis gali padėti sumažinti tamsių ratilų ir paburkimų atsiradimą paakiuose. Tai ji daro gerindama kraujotaką ir mažindama jautrios odos aplink akis uždegimą.

Ferulo rūgšties šalutinis poveikis

Ferulo rūgštis paprastai laikoma saugia naudoti odos priežiūros produktuose, tačiau kai kuriems žmonėms gali pasireikšti šalutinis poveikis. Tai gali būti:

 • Odos sudirginimas: Kai kuriems žmonėms, naudojantiems odos priežiūros priemones, kurių sudėtyje yra ferulo rūgšties, gali atsirasti odos dirginimas. Jis pasireiškia odos paraudimu, niežuliu arba deginimu.
 • Alerginės reakcijos: Retais atvejais kai kurie žmonės gali būti alergiški ferulo rūgščiai, todėl jaučia tokius simptomus, kaip dilgėlinė, patinimas ar pasunkėjęs kvėpavimas.
 • Jautrumas šviesai: Nors ferulo rūgštis gali padėti apsaugoti odą nuo žalingo saulės poveikio, kai kuriems žmonėms ji taip pat gali padidinti odos jautrumą saulės spinduliams. Tai reiškia, kad žmonės, naudojantys odos priežiūros priemones, kurių sudėtyje yra ferulo rūgšties, turėtų ypač atidžiai saugoti odą nuo saulės, pavyzdžiui, naudoti apsauginį kremą nuo saulės ir apsauginius drabužius.

Kaip naudoti ferulo rūgštį odos priežiūrai?

Ferulo rūgšties paprastai būna serumuose ir drėkinamuosiuose kremuose, todėl ją galima įvairiais būdais įtraukti į odos priežiūros priemones. Štai keletas patarimų, kaip naudoti ferulo rūgštį odos priežiūrai:

 • Naudokite palaipsniui: Jei ferulo rūgštį įvedate į savo odos priežiūros procesą palaipsniui, verta pradėti nuo mažesnės jos koncentracijos ir po truputį ją didinti. Taip galima sumažinti odos sudirginimo riziką.
 • Naudokite kartu su kitais antioksidantais: Ieškokite odos priežiūros priemonių, kurių sudėtyje yra šių ingredientų derinys, kad jos būtų kuo veiksmingesnės.
 • Naudokite ryte: Ferulo rūgštis gali padėti apsaugoti odą nuo neigiamo saulės poveikio, todėl geriausia ją naudoti ryte, prieš einant į lauką.
 • Sluoksniuokite su kitomis odos priežiūros priemonėmis: Ferulo rūgštis gali būti naudojama kaip atskiras odos priežiūros produktas arba sluoksniuojama su kitais odos priežiūros produktais. Geriausia ją naudoti po veido valymo ir tonizavimo, bet prieš drėkinimą.
 • Naudokite apsauginį kremą nuo saulės: Kaip minėta anksčiau, ferulo rūgštis gali padidinti odos jautrumą saulės spinduliams. Todėl svarbu reguliariai naudoti apsauginį kremą nuo saulės, kuris užtikrina apsaugą nuo žalingo UV spindulių poveikio.

Veido odos priežiūros produktai su ferulo rūgštimi

Veido odos priežiūros produktų, kurių sudėtyje yra ferulo rūgšties, yra daug ir įvairių, todėl šią naudingą sudedamąją dalį lengva įtraukti į savo odos priežiūros planą.

Pavyzdžiui, savo kasdienę veido odos priežiūrą galite papildyti odą skaistinančiu 10% vitamino C serumu su ferulo rūgštimi ir vitaminu E, skvalanu, hialurono rūgštimi, pantenoliu (provitaminu B5), arbūzų, obuolių ir kivio vaisiaus ekstraktais, glicerinu ir bisabololiu. Šis serumas nedirgina veido odos, didina jos stangrumą ir elastingumą, stiprina veido odos kapiliarų sieneles, stabdo odos senėjimo procesą ir mažina veido odos netolygumus bei raukšlių gylį, didina kolageno gamybą, palaiko drėgmę epidermyje, mažina pigmentines dėmes ir apsaugo nuo neigiamo aplinkos poveikio, įskaitant kenksmingus UV saulės spindulius ir aplinkos taršą.

Žodis pabaigai

Ferulo rūgštis yra galingas antioksidantas, kuris teikia daug naudos odai, ypač jei naudojamas odos priežiūros produktuose. Ji gali padėti apsaugoti odą nuo saulės daromos žalos, sumažinti smulkių linijų ir raukšlių atsiradimą, pagerinti odos tekstūrą ir tonusą, nuraminti odą.

Nors paprastai veido odos priežiūros priemones, kurių sudėtyje yra šios rūgšties, naudoti saugu, kai kuriems žmonėms, vis dėlto, gali pasireikšti šalutinis poveikis, pavyzdžiui, odos sudirginimas arba alerginės reakcijos. Jei ferulo rūgštį pradedate naudoti pirmą kartą, geriausia pradėti nuo mažesnės koncentracijos ir palaipsniui ją didinti. Be to, svarbu reguliariai naudoti apsauginį kremą nuo saulės, kad apsaugotumėte odą nuo žalingos UV spinduliuotės. Rinkoje yra daug veido odos priežiūros priemonių su ferulo rūgštimi, todėl neturėtų būti sudėtinga išsirinkti tokią, kuri tiktų tam tikram odos tipui.