Acetilo gliukozamino nauda veido odai

Odos priežiūros pasaulis nuolat vystosi, o grožio entuziastams ieškant veiksmingų sprendimų sveikai ir skaisčiai odai pasiekti, nuolatos atsiranda naujų ingredientų. Acetilo gliukozaminas (angl. Acetyl glucosamine) yra vienas iš tokių ingredientų, sulaukęs didelio dėmesio veido odos priežiūros srityje. Nors jis dar nėra visiems žinomas, acetilo gliukozaminas turi daugybę privalumų veido odai.

Acetilo gliukozaminas – kas tai?

Acetilo gliukozaminas, dar žinomas kaip N-acetilgliukozaminas (NAG), yra natūralus amino cukrus, kuris atlieka svarbų vaidmenį organizme gaminant hialurono rūgštį ir kolageną - dvi esmines sveikos odos sudedamąsias dalis. Jis yra gliukozės darinys ir randamas tarpuose tarp odos ląstelių. Acetilo gliukozaminas pasižymi drėkinančiomis ir odą atkuriančiomis savybėmis, todėl yra populiarus įvairių odos priežiūros produktų ingredientas.

Acetilo gliukozamino privalumai

Kadangi acetilo gliukozaminas vis dažniau įtraukiamas į veido odos priežiūrai skirtus produktus, naudinga išskirti ne vieną jo privalumą mūsų veido odai.

Drėkina veido odą

Acetilo gliukozaminas išsiskiria kaip stipri veido odą drėkinanti priemonė. Naudojamas lokaliai, jis pasižymi nepaprastu gebėjimu padidinti odos gebėjimą sulaikyti vandenį. Dėl to reikšmingai padidėja bendras odos drėkinimo lygis, oda tampa elastinga ir atgaivinta. Kai oda būna pakankamai sudrėkinta, ji tampa putli ir rausva, o tai gali padėti sumažinti smulkių linijų ir raukšlių atsiradimą. Acetilo gliukozamino suteikiamas gilus drėkinimas padeda sumažinti sausumo ir dehidratacijos požymius, todėl veido oda tampa lygesnė ir spinduliuoja gyvybingumu.

Paskatina kolageno gamybą

Vienas iš neginčijamų jaunatviškos odos požymių yra jos stangrumas ir elastingumas, kurį pirmiausia lemia kolageno kiekis. Su amžiumi natūrali kolageno gamyba mūsų organizme natūraliai mažėja, todėl oda gali suglebti, atsirasti smulkių linijų ir raukšlių. Tuo tarpu acetilo gliukozaminas, kuris yra aminocukrus, turi unikalią savybę stimuliuoti kolageno sintezę, atjaunindamas odos struktūrinę atraminę sistemą. Skatindamas kolageno skaidulų formavimąsi, acetilo gliukozaminas padeda palaikyti odos stangrumą ir elastingumą, suteikdamas odai jaunatviškesnę ir elastingesnę išvaizdą.

Palengvina hialurono rūgšties sintezę

Hialurono rūgštis, odos priežiūros srityje dažnai vadinama „jaunystės fontanu“, natūraliai randama mūsų odoje ir atlieka pagrindinį vaidmenį sulaikant drėgmę ir suteikiant odai putlumo. Acetilo gliukozaminas, veikdamas kaip pagalbinis sąjungininkas, padeda sintetinti hialurono rūgštį. Tai reikšmingai prisideda prie odos gebėjimo išlaikyti drėgmę. Padidėjus hialurono rūgšties kiekiui, oda geriau sulaiko vandenį, todėl ji tampa lygesnė ir labiau švytinti.

Šviesesnis ir tolygesnis odos atspalvis

Hiperpigmentacija ir netolygus odos atspalvis gali pakenkti natūraliam veido odos grožiui. Tačiau acetilo gliukozaminas gali tapti galingu šių problemų sprendimu. Ši sudedamoji dalis veikia slopindama melanino - pigmento, atsakingo už tamsias dėmeles ir spalvos pokyčius, - gamybą. Dėl to jis yra neįkainojamas pasirinkimas žmonėms, susiduriantiems su tokiomis problemomis kaip dėmės nuo saulės, senatvinės dėmės ar použdegiminė hiperpigmentacija. Nuosekliai naudojant acetilo gliukozaminą, šie netobulumai palaipsniui išnyksta, todėl oda tampa šviesesnė ir tolygesnio atspalvio.

Šalina saulės padarytą žalą

Mūsų oda dažnai patiria didelį neigiamą saulės spindulių poveikį, dėl kurio kyla daugybė problemų, įskaitant nudegimus saulėje, smulkių raukšlelių atsiradimą ir nepageidaujamas senatvines dėmes. Acetilo gliukozaminas yra patikimas pagalbininkas atkuriant saulės pažeistą odą. Dvigubas kolageno gamybą skatinantis ir hiperpigmentaciją mažinantis poveikis paverčia jį neįkainojama priemone. Skatindamas kolageno sintezę, jis padeda atkurti ir sustiprinti odos struktūrą, veiksmingai šalindamas smulkias raukšleles, atsiradusias dėl saulės padarytos žalos. Tuo pat metu acetilo gliukozamino gebėjimas stabdyti perteklinę melanino gamybą padeda išnykti senatvinėms dėmėms, suteikdamas saulės paveiktai odai jaunatviškumo ir tolygaus atspalvio.

Naikina smulkias linijas ir raukšles

Acetilo gliukozamino natūralios drėgmę sulaikančios ir kolageno kiekį didinančios savybės darniai veikia, kad būtų pašalinti matomi senėjimo požymiai, ypač smulkios linijos ir raukšlės. Jis suteikia odai drėgmės, sumažina smulkių raukšlelių atsiradimą ir suteikia odai lygesnę tekstūrą. Jo kolageną stimuliuojantis poveikis padeda padidinti odos stangrumą ir elastingumą, o tai labai svarbu kovojant su raukšlėmis. Nuosekliai naudojant acetilo gliukozaminą galima atjauninti odos paviršių, todėl veido oda tampa jaunatviškesnė ir gaivesnė.

Stiprina odos atsparumo barjerą

Stiprus ir sveikas odos barjeras yra pirmoji gynybos linija nuo aplinkos teršalų ir dirgiklių. Acetilo gliukozaminas, kaip odos priežiūros priemonė, atlieka svarbų vaidmenį stiprinant odos barjerą. Jo drėkinamosios savybės padeda sulaikyti būtiną drėgmę, neleidžia jai prarasti ir išsaugo optimalų odos drėkinimo lygį. Tai ypač naudinga jautrią ar sausą odą turintiems žmonėms, nes stiprus odos barjeras ne tik didina odos atsparumą, bet ir prisideda prie lygesnės, sveikesnės ir mažiau dirginamos odos.

Kaip įtraukti acetilo gliukozaminą į veido odos priežiūros rutiną

Norint pradėti naudoti acetilo gliukozamino turinčias priemones, labai svarbu žinoti, kaip jas veiksmingai įtraukti į savo odos priežiūros rutiną.

 • Nuvalykite veido odą: Kasdienę veido odos priežiūros rutiną pradėkite nuo švelnaus veido odos prausiklio, tokiu būdu pašalindami ant veido odos susikaupusius nešvarumus, makiažo likučius ir riebalų perteklių.
 • Nušveiskite veido odą: Tai nėra kasdienio veido odos priežiūros plano sudedamoji dalis, kadangi paprastai veido odą šveisti rekomenduojama vidutiniškai 1-2 kartus per savaitę. Tačiau tuomet, kai naudojate šveičiamąsias priemones, nepamirškite jas naudoti po veido odos valymo, dar prieš pasitelkiant acetilo gliukozamino savo sudėtyje turinčius produktus.
 • Acetilo gliukozamino produktai: Pasitelkite veido odos priežiūros priemonę, kurios sudėtyje yra acetilo gliukozamino. Tai gali būti tiek serumas, tiek ir drėkinamasis kremas. Naudodami pasirinktą produktą, būtinai vadovaukitės gamintojų pateiktomis instrukcijomis.
 • Drėkinkite veido odą: Po to, kai acetilo gliukozamino produktas įsigers į veido odą, ant jos užtepkite drėkinamojo kremo.
 • Apsauga nuo saulės: Ryte baigdami savo veido odos priežiūros rutiną nepamirškite pasitelkti plataus spektro apsauginį kremą nuo saulės su ne mažesniu kaip SPF 30. Acetilo gliukozaminas gali padidinti odos jautrumą UV spinduliams, todėl apsauga nuo saulės yra labai svarbi.
 • Naktinė odos priežiūra: Jei acetilo gliukozaminą naudojate vakare, tepkite jį kaip naktinės veido odos priežiūros rutinos dalį. Po to naudokite maitinamąjį naktinį kremą arba gydomąją priemonę.

Šalutinis poveikis

Nors acetilo gliukozaminas dažniausiai laikomas saugiu daugeliui odos tipų, būtina žinoti apie galimą šalutinį poveikį ir imtis atsargumo priemonių:

 • Atlikite odos testą: Prieš pradedant naudoti bet kurią naują veido odos priežiūros priemonę, kuriose sudėtyje yra acetilo gliukozamino, ant nedidelio odos plotelio visuomet reikėtų atlikti odos testą, kad įsitikintumėte, ar jūsų oda nėra jautri šiam ingredientui.
 • Neskubėkite: Jei pradedate naudoti acetilo gliukozaminą, pradėkite nuo produktų, kurių sudėtyje yra mažesnė šio ingrediento koncentracija, ir palaipsniui ją didinkite, kai oda prie jos pripras.
 • Apsauga nuo saulės: Dienos metu niekuomet nepamirškite naudoti apsauginio kremo nuo saulės, nes acetilo gliukozaminas gali padidinti jūsų odos jautrumą UV spinduliams.
 • Nutraukite vartojimą: Jei pajutote stiprų veido odos dirginimą arba susidūrėte su alerginėmis reakcijomis, nedelsdami nutraukite produkto vartojimą ir kreipkitės į dermatologą.
 • Pasitarkite su dermatologu: Jei turite specifinių odos problemų arba jums kyla klausimų dėl acetilo gliukozamino vartojimo, kreipkitės į dermatologą, kad jis pateiktų jums profesionalias rekomendacijas.

Žodis pabaigai

Taigi, acetilo gliukozaminas yra veiksminga veido odos priežiūros priemonė. Tinkamai įtraukus acetilo gliukozaminą į savo odos priežiūros rutiną, jis gali padėti pasiekti lygesnę, jaunatviškesnę ir labiau švytinčią odą.