Blogi įpročiai, kurie kenkia jūsų veido odai

Mes visi norime turėti sveiką odą, kuri būtų švari, lygi, graži ir jaunatviška, tačiau anaiptol ne kiekvienas iš mūsų galime džiaugtis tokia oda. Net jei pasirenkamos natūralios ir kokybiškos veido odos priežiūros priemonės, blogi kasdieniai įpročiai neretai sujaukia visus planus ir neleidžia pasiekti norimą rezultatą. Todėl norime plačiau pakalbėti apie mūsų gyvenimo būdą ir įvairius blogus įpročius, kurie kenkia mūsų veido odai.

Venkite nesveiko maisto

Atlikti tyrimai rodo, kad perdirbtus angliavandenius pakeitus daugiau baltymų turinčiu maistu ir pilno grūdo produktais, sumažėja veido odos bėrimai. Taip yra dėl to, kad aukšto glikeminio indekso maisto produktai padidina cukraus kiekį kraujyje ir nulemia insulino padidėjimą. Savo ruožtu, insulinas stimuliuoja riebalus gaminančius hormonus, kurie vadinami androgenais, todėl ima kilti spuogai. Dėl šios priežasties, jei norite turėti gražią veido odą, rekomenduojama sumažinti nesveiko maisto vartojimą ir rinktis produktus, kurie naudingi sveikai veido odai.

Atsisakykite rūkymo

Priežasčių mesti rūkyti yra daugybė, tačiau, jei norite tinkamai pasirūpinti savo veido odos būkle, tai yra viena iš svarbių priežasčių. Jei ir toliau rūkysite, labai kenksite savo sveikatai, o jūsų veido odoje ims matytis vis daugiau ir gilesnių raukšlelių bei odos dėmelių. Atlikti įvairūs tyrimai įtikinamai patvirtina, kad mesti rūkyti būtina, nes kiekvienas dešimtmetis rūkant pasendina mus papildomais 2,5 metų.

Mažinkite alkoholio vartojimą

Nors nesakome, kad privalote visiškai atsisakyti alkoholio vartojimo, tačiau, jei kasdien išgersite bent šiek tiek alkoholio, jūsų oda nuo to labai nukentės. Alkoholis reikšmingai padidina uždegiminių medžiagų kiekį mūsų kraujyje ir dėl to, laikui bėgant, oda praranda elastingumą ir greičiau suglemba.

Nespaudykite spuogų

Nors dalis žmonių yra įsitikinę, kad jiems būtina išspausti iškilusius spuogus, iš tikrųjų tai yra visiška netiesa. Iš spuogų išsiskirianti medžiaga yra bakterijos ir riebalai. Jei nuolat juos liesite ar bandysite išspausti, šią medžiagą nustumsite dar giliau į užkrėstą odos porą arba net padėsite jai patekti į kitas poras, todėl atsiras dar daugiau spuogų. Patiems nerekomenduojama bandyti pašalinti iškilusių spuogų. Jei turite šią problemą, kreipkitės į kosmetologą arba dermatologą.

Nelieskite veido nešvariomis rankomis

Daugelis žmonių nesąmoningai nuolat liečia savo veidą, tačiau būtina prisiminti, kad viskas, kas yra ant mūsų rankų, atsiduria ir ant veido odos. Mūsų rankos nuolat kontaktuoja su nešvarumais, purvu ir daugybe bakterijų, todėl labai svarbu jas reguliariai plauti ir stengtis sumažinti sąlytį su veidu. Lygiai tą patį būtų galima pasakyti ir apie išmanųjį telefoną, kuris liečiasi prie veido, todėl svarbu nepamiršti valyti jo ekraną.

Neikite per vėlai miegoti

Jei trūksta miego, organizmui kyla didelis stresas, kuris gali paskatinti naujas odos problemas arba pabloginti jau esamas, tarp kurių yra ir egzema, psoriazė ar aknė. Be to, miego metu mūsų kūnas stengiasi atstatyti žalą, kuri būna padaryta dienos bėgyje, o jei šis procesas sutrikdomas, sulėtėja ir odos ląstelių apykaita. Po kurio laiko dėl to gali sutrikti ir kraujotaka, todėl oda įgaus pilkšvą atspalvį.

Nepalikite makiažo ant veido odos nakčiai

Kai ant veido paliekame makiažo priemones, jos užkemša poras ir ilgainiui gali iššaukti spuogų atsiradimą. Jei nakčiai oda paliekama nenuvalyta, lėtėja odos regeneracijos procesai ir ji nepajėgia atsinaujinti. Ištisą dieną mūsų veido oda patiria didžiulį oksidacinį stresą, o laisvieji radikalai, jei neužkertame tam kelio, daro jai didžiulę žalą. Todėl labai svarbu pasirūpinti, kad, prieš einant miegoti, nuo veido odos būtų kruopščiai pašalinti visi makiažo likučiai ir odos ląstelės galėtų veiksmingai atsinaujinti.

Veido odos priežiūros priemones naudokite saikingai

Daugybė žmonių veido odos priežiūros priemones renkasi neatsižvelgdami į tai, kokios sudedamosios dalys jas sudaro. Tačiau kai kuriais atvejais odos priežiūros priemonių veikliosios sudedamosios dalys viena kitą neutralizuoja, o kartais netgi dubliuojasi. Dėl tokio netinkamo veido odos priežiūros priemonių naudojimo oda sudirginama arba pažeidžiama. Taip dažnai pasitaiko tais atvejais, kai aktyviai ir visomis įmanomomis priemonėmis stengiamasi išgydyti tam tikrą odos problemą (pavyzdžiui, aknę).

Nevartokite per daug cukraus

Jei iki šiol nevengdavote cukraus, turite žinoti, kad cukrus prisitvirtina prie odos kolageno, todėl kolagenas kietėja ir praranda lankstumą. Sumažėjus odos elastingumui, ji nebegali grįžti į pradinę padėtį, todėl ima formuotis raukšlės ir smulkios linijos. Be to, cukrus skatina uždegimus, kurie gali iššaukti aknę, rožinę ir padidinti odos poras.

Nenaudokite šiukščių veido odos šveitiklių

Veido odos priežiūra turi būti švelni odai. Norint turėti gražią ir lygią veido odą, labai svarbu pasirinkti tokį odos šveitiklį, kurio sudėtyje nebūtų šiurkščių ingredientų, galinčių suardyti kapiliarus, sudirginti odą ir padidinti poras. Rekomenduojama naudoti toniką, kurio sudėtyje yra alfa hidroksirūgščių, pvz., veido odą tobulinantį AHA + PHA toniką.  

Nepamirškite pasirūpinti paakiais

Aplink akis esanti oda yra itin plona ir jautri. Todėl jos priežiūra reikalauja ypatingo dėmesio. Pirmiausia reikėtų vengti trinti akis, nes trinant pažeidžiamos kraujagyslės ir paakių oda gali patamsėti, papilkėti ir sustorėti. Labai rekomenduojama naudoti paakių akių kremą, padedantį kovoti su odos senėjimo požymiais. Šiam tikslui galite rinktis šviesinantį vitamino C paakių kremą su kofeinu ir peptidais.

Nepamirškite valyti makiažo šepetėlių

Makiažo priemonės gali labai greitai susikaupti makiažo šepetėliuose. Jei makiažo likučiai ilgai nenuvalomi, juose ima daugintis bakterijos. Būtent dėl šios priežasties makiažo šepetėlius būtina reguliariai plauti šiltu vandeniu ir natūraliu šampūnu. Taip ne tik apsaugosite savo veido odą, bet ir prailginsite makiažo šepetėlių tarnavimo laiką.

Nenaudokite produktų, kuriuose yra kenksmingų ingredientų

Veido odos priežiūros priemonių sudėtyje gali būti cheminių komponentų, pvz., dirbtinių kvapiklių, parabenų ir kt., kurie kenkia odai ir gali pabloginti jos būklę bei išvaizdą. Dėl šios priežasties labai svarbu rinktis ir naudoti tokias veido odos priežiūros priemones, kurių sudėtyje yra tik natūralūs ir odai nekenkiantys ingredientai, jei norite veiksmingai kovoti su ankstyvu odos senėjimu.

Nepamirškite naudoti apsauginio kremo nuo saulės

Jei norite apsaugoti savo veido odą nuo ankstyvo odos senėjimo, raukšlių, tamsių dėmelių ir suglebimo, nepamirškite kasdien naudoti plataus spektro (apsaugantį tiek nuo UVA, tiek ir nuo UVB spindulių) apsauginį kremą nuo saulės, kurio SPF būtų ne mažesnis nei 30. Apsauginį kremą nuo saulės turėtumėte naudoti nepriklausomai nuo metų laiko ir oro sąlygų – net jei už lango nešviečia saulė, lyja lietus ar oras yra žvarbus. Apsauginį kremą nuo saulės rekomenduojama tepti vidutiniškai kas kelias valandas, o jei daug prakaituojate ar maudotės – ir dažniau.

Pabaigai

Jei norime turėti sveiką ir gražią veido odą, reikia atsisakyti blogų įpročių, sveikai maitintis, tinkamai rūpintis savo oda, naudoti natūralias jos priežiūros priemones. Šiame straipsnyje išvardijome tik kai kuriuos vengtinus blogus įpročius, tačiau jų yra ir daugiau. Vis dėlto, bent dalies jų atsisakymas turėtų padėti siekiant norimų rezultatų.